akü

Bosch Akü

  Bosch yeni teknolojiler ile gelişen ve enerji ihtiyacı her geçen gün artan ticari araçlar ve ağır vasıtalar için ağır koşullarda çalışmaya uygun, Silver teknolojisine sahip akü serisi Bosch Tecmaxx'ı geliştirdi.
Bosch Tecmaxx aküler, Silver teknolojisi sayesinde ağır vasıta ve ticari araçlar için ideal çözümdür. Tecmaxx aküler, araç çalışmadığı zamanlarda kullanıldıktan sonra kendini hızlı şarj etme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra inşaat alanlarında, traktör ya da çekici gibi titreşimin yüksek olabileceği hizmet araçlarında da yüksek dayanıklılığı sayesinde avantaj yaratıyor.
Geleneksel ağır vasıta akülerinin düzenli olarak asit seviye kontrolü yapılması gereklidir. Özellikle sıcak ortamlarda su sarfiyatı dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Yeni araçlarda akülerin zor erişilen yerlerde bulunması, bu kontrolün ve bakımın zaman alan ve zor gerçekleştirilen bir işlem olmasına neden olmaktadır. Ancak Tecmaxx serisi akülerin su tüketimi çok düşük seviyededir. Bu sayede elektrolit seviyesi sürekli yüksek kalmakta ve akünün servis ömrü süresince tamamen bakım gerektirmez olması sağlanmaktadır. Böylece hem vakit hem de masraf açısından tasarruf etmek mümkün olmaktadır.
Texmass akülerde doğal bir kimyasal reaksiyon olan deşarj olma özelliği de Silver teknolojisi sayesinde çok düşük seviyededir. Bu özellik düşük su tüketimi ile birlikte standart ağır vasıta akülerine göre %20'ye varan daha uzun bir servis ömrü sağlamaktadır.

  bosch akü
Bosch Akülerle Bakımsız Kullanım

 

Konfor ve güvenlik sistemiyle donatılan yeni araçlar için üretilen güç kaynakları olan Bosch aküler, servis ömru boyunca bakım gerektirmeden hizmet veriyor.
Elektrikli camlar, klima, otomatik açılır tavan, elektrik ayarlı yan aynalar, elektrik ayarlı ve ısıtmalı koltuklar gibi konfor ve gu?venlik sistemiyle donatılmış yeni nesil araçlar, eski
araçlara göre daha fazla güce ihtiyaç duyuyor. Bu nedenlerle aküye düşen yük gün geçtikçe artıyor. Bu ihtiyaçlar düşünülerek üretilen Bosch bakım gerektirmeyen aküler, zorlu çalışma
koşullarında da araçlar için yüksek performanslı, kesintisiz, uzun ömürlü ve güvenilir bir güç kaynağı olarak tüketicilerin hizmetine sunuluyor.
Zor koşullara dayanıklı Geleneksel aküler, asit kaybı yüzünden bakıma ihtiyaç duyuyor.
Bosch bakım gerektirmeyen akülerin sahip oldukları kalsiyum teknolojisi servis ömrü boyunca bakım gerektirmeden çalışmasını sağlıyor.
Bosch aküler aynı zamanda yüksek soğuk marş akımı değerleri sayesinde de zorlu kış koşullarında bile motorun ilk çalışmasının problemsiz gerçekleşmesini sağlıyor.
Uzun ömür avantajı Bosch bakım gerektirmeyen akülerin tüm bu avantajları, ileri üretim
teknolojisi ve Bosch kalite standartlarından kaynaklanıyor. İncelemeler sonucu çok düşük şarj
kaybı değerleri tespit edilen Bosch akülerin ömrü alışılmışın üzerinde. Kaliteli kapak malzemesi ve üretim teknolojisiyle kutup başlarından da olası bir sızma
engelleniyor. Akünün üst kapağında bulunan "sihirli göz" sayesinde ise, akünün şarj seviyesi
bir bakışta anlaşılabiliyor.

Ups Aküsü
Haze akü

 

AC/DC Elektronik Sistemler Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat : 6 No : 575
Tel : 0 - 212- 320 20 07 Pbx - E-Posta : info@akuler.com